Hakkımızda


 

 

MEKANSAL PLANLAMA OFİSİ; 2010 yılında İstanbul’da kurulmuş olup, çözüm ortağı olarak yol aldığı inşaat ve gayrimenkul yatırım şirketleri ile birlikte rezidans, toplu konut ve ofis projeleri başta olmak üzere bir çok mimari projeye imza atmaktadır.

Şehir planlama, mimari, iç mimari ve kentsel tasarım alanlarında proje, uygulama, kontrol, danışmanlık hizmetleri vermektedir. Her projeyi kendi içerisinde ele almakta, projeye değer katacak yenilikçi mimari çözümler üretmekte ve birçok alanda farklı ölçeklerde projeleri hayata geçirmektedir.
Konut, kentsel dönüşüm, ticaret yapıları, kentsel tasarım, alışveriş merkezleri, otel, eğitim yapıları, idari binalar, spor tesisleri ve çok amaçlı merkezler gibi birçok alanda önemli ve profesyonel tecrübeler edinmiştir.
Geliştirdiği mekanlarda yaşayacak olanların beğenileri, hayat şekilleri ve ihtiyaçları düşünülerek başladığı projeleri, işverenin donelerine uygun olarak hazırladığı kavram sunumu, fiyat analizleri, uygulama projelerinin hazırlanması, proje imalat takibi, kalite kontrol süreci ve iş programı ile zamanında teslim etmenin önemini bilerek, projenin tasarım öyküsünden uygulamanın son noktasına kadar, bir yandan ince detaylarla oluşan konsept bütünlüğünü korumak için özen gösterirken diğer yandan da tespit edilen maliyet hesapları çerçevesinde projeyi tamamlama prensipiyle çalışır.
Üretimleriyle, hayal ettiği mekanlara işveren memnuniyeti ile sonuçlanan konsept ruhunu tattırmayı ve birbirini tekrar etmeyen kaliteli projelere imza atmayı hedefler. Ele aldığı projeleri, işlevsel ve estetik tasarım anlayışı ile biçimlendirerek sektörde fark yaratır.
MEKANSAL PLANLAMA EKİBİ; her biri kendi alanında uzman mimarlardan oluşmaktadır. Tasarımdan uygulamaya kadar tüm süreçleri ekibiyle gerçekleştirir. Sürekli gelişim felsefesi ile ekibini geliştirmek için aylık mesleki gelişim atölyeleri yapar, yenilikçi bakış açısıyla proje tasarlamayı hedefler. Bütün projeleri, mimari proje grubu yönetim ve denetiminde, diğer mühendislik gruplarıyla (İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Peyzaj Mimarlığı...) birlikte disiplinli çalışılarak üretir.
MEKANSAL PLANLAMA OFİSİ olarak, hayal edilen mimari projeleri sizler için yaşanılır gerçekliğe dönüştürmeyi ilk günkü heyecanımızla sürdürüyor, yaşamsal gereksinimleri akılcı ve teknolojik çözümlerle karşılayan zamansız mekanlar tasarlıyor ve uyguluyoruz.
Özgün tasarımlarımızda yaşayan, işlevsel, çarpıcı ve şık yaşamsal alanlar yaratıyoruz. Cesur ve farklı fikirlerimizi, ilham veren binalara, iç mekanlara, tasarım ürünlerine ve objelere dönüştüren çağdaş bir vizyon ile birleştiriyoruz.
Misyonumuz; müşterilerimizin ihtiyaçları ve bireysel tercihlerini tecrübelerimizle uyum içinde yorumlamak, beklentilerine cevap verecek tasarım ve uygulamaları sunmaktır.
İlkemiz; profesyonel çalışmayla, tüm teknolojik imkanları kullanarak, ekonomiden şaşmadan, yaratıcılıktan doğan estetik projeler üretmek ve üretilen projelerin uygulamalarını yaparak finans ve inşa etmektir.
HAYAL GÜCÜNÜN ÖTESİNDE…

 

 E-BÜLTEN

İLETİŞİM

  Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. Havsa Apt. No:14/4
34149 Bakırköy / İstanbul
  +90 212 433 98 16
  +90 212 886 20 65
  info@mekansal-planlama.com

 

PAYLAŞ